T.C. M.E.B. Özel Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi | İzmir / Kurumsal / T.C. M.E.B. Özel Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi | İzmir - Alper DEMİREL - Güzelbahçe Şubesi Müdürü


Alper DEMİREL - Güzelbahçe Şubesi Müdürü


Hatay'da doğdu. 5 Yaşında piyano dersleri almaya başladı. Müzik eğitimine Antalya Koleji Güzel Sanatlar Lisesi’nde, daha sonra İstanbul Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde devam etti. 

2000 yılında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Mimar Sinan Rotary Kulübü’nün düzenlediği “Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması”nda Piyano dalında 2.lik ödülünü kazandı. 

2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon bölümünü kazandı. Burada ayrıca Kanun ve Ud eğitimi de aldı. Konservatuvar eğitimi süresince resmi ve özel kurumlarda  resitaller sergiledi. Enstürmantal beste yarışmasında 3.lük ödülü kazandı. Reklam ve tanıtım müzikleri besteledi. Televizyon ve radyo programlarında performanslar sergiledi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. Özel davetle TRT İstanbul Radyosu’nda 2008-2016 yılları arasında piyano sanatçısı olarak görev yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi ünvanıyla 5 yıl süreyle piyano, müzik teorisi ve kompozisyon dersleri verdi. 

Avrupa Birliği Bakanlığı kapsamında İtalya, Almanya ve Yunanistan’da Türkiye’yi bir çok defa temsil ederek yurt içi ve yurt dışında  resitaller veren sanatçı, halen İzmir’de yaşamakta, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi Güzelbahçe Şubesi müdürlüğü görevinin yanı sıra, aynı kurumda kadrolu piyano ve solfej öğretmenliği yapmaktadır.