T.C. M.E.B. Özel Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi | İzmir / Kurumsal / T.C. M.E.B. Özel Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi | İzmir - Tülay ŞEN - Genel Müdür

Tülay ŞEN - Genel Müdür

Tülay ŞEN - Genel Müdür


Erzurum'da doğdu. Öğretmen olan babasının tayini ile İzmir'e yerleşti. İzmir Sıdıka Rodop Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ne devam etti. Öğrenim hayatı sonrası özel şirketlerin halkla ilişkiler departmanlarında çalıştıktan sonra, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın açmış olduğu sınavları kazanarak, İzmir 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nda göreve başladı. Bu kurumda 27 yıllık çalışma hayatı boyunca birçok özel ve vakıf sanat kuruluşlarına aktif olarak destek verdi ve plaketler ile ödüllendirildi.

Emekli olduktan sonra 2018 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi Alsancak Şubesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini üstlenen ŞEN, aynı kurumda 2022 yılı itibariyle Genel Müdür olarak çalışma hayatına devam etmekte olup evli ve bir çocuk annesidir.